DOVOZ SYPKÝCH MATERIÁLOV ZADARMO!

Platí pre obce Skalité a Čierne. Pre obec Raková ponúkame dopravu zadarmo do 10 km.

Betónové

Kvalitné betónové pletivo pre vašu stavbu s komplexnými službami a dodaním. V REDOS zabezpečíme váš projekt od samotného základu až do konca.
Austria beton Werk

Dynamicky rozvíjajúca sa spoločnosť AUSTRIA BETON WERK, s. r. o., vyrába a predáva kvalitné plotové systémy, svahové oporné systémy, murovacie systémy a iné príslušenstvo. Portfólio výrobkov sa orientuje aj na prvky záhradnej architektúry a je pravidelne rozširované podľa trendov a požiadaviek trhu.

Semmelrock

V rámci regiónu východnej Európy sa spoločnosť SEMMELROCK radí medzi popredného výrobcu a dodávateľa betónových výrobkov. V ich portfóliu sa nachádzajú plotové a múrové systémy prvotriednej kvality.

Ekodiel

Spoločnosť EKODIEL sa venuje výrobe betónových tvárnic a betónových stĺpikov na výstavbu oporných múrov a plotov. V sortimente výrobkov nájdete aj okrasné betónové platne, dlažby a ďalšie výrobky pre dom a záhradu. Hlavným cieľom firmy EKODIEL je priniesť na slovenský trh kvalitné a moderné výrobky overené dlhoročnými pozitívnymi skúsenosťami zo zahraničia.

Stadreko

Spoločnosť Stadreko je slovenský výrobca zámkovej dlažby a ďalšieho sortimentu z betónu. Vyrába tiež komínové a stropné systémy pre slovenský aj zahraničný trh.

Ostatné z kategórie

Nezodpovedali sme váš problém dostatočne?
Prevádzka Skalité
+421 940 626 121
V čase od 17:00 do 08:00 nám môžete zanechať správu. Budeme vás kontaktovať hneď ako to bude možné.

Zanechať správu
Prevádzka Raková
+421 948 611 223
+421 948 611 228
V čase od 17:00 do 08:00 nám môžete zanechať správu. Budeme vás kontaktovať hneď ako to bude možné.

Zanechať správu

Mohlo by Vás zaujímať

Koľko trvá proces stavebného povolenia?

Ak stavebnému úradu dodáte projektovú dokumentáciu a všetky kompletné doklady, začne stavebné konanie. Následne má úrad 30-dňovú lehotu na vyjadrenie. Pri špecifických prípadoch môže lehotu predĺžiť na 60 dní. Treba mať ešte na pamäti, že stavebné povolenie nadobúda skutočnú právoplatnosť až po uplynutí 15 dní odo dňa, kedy bolo vydané rozhodnutie stavebného úradu. V tomto období majú ostatí účastníci konania právo vzniesť ešte odvolanie proti vydaniu stavebného povolenia. Vo všeobecnosti sa pripravte na to, že celý proces spojený s vybavovaním stavebného povolenia môže trvať dva až tri mesiace.

Je stavba svojpomocne výhodnejšia?

Je pravda, že stavba svojpomocne je finančne výhodnejšia. Ak máte šikovný stavebný dozor alebo odborníka (stavbyvedúceho), ktorý vám s výstavbou pomôže, nie je to problematické ani náročné. Mať dostatok času a fundovaného „styčného dôstojníka“ je však, najmä pre laika, skutočne nevyhnuté. Oproti stavebnej firme, s ktorou je výstavba oveľa pohodlnejšia, viete ušetriť napríklad v oblasti koordinácie. Stavebná firma totiž do celkovej ceny započítava réžiu, ako aj rezervy na problematické situácie, ktoré by potenciálne musela riešiť. Ak sa však v stavebných postupoch nevyznáte a chyby prehliadnete, môžu vás vyjsť oveľa drahšie než spotrebiteľský spôsob výstavby v réžii profesionálneho zhotoviteľa.

Je stavebný dozor nutnosť?

Stavebný dozor je na stavbe kľúčový – najmä v prípade, ak sa v stavebných záležitostiach vôbec nevyznáte. Ak sa usilujete usporiť na stavebnom dozore, šetríte na nesprávnych miestach. Ak si zvolíte najlacnejšiu alternatívu v podobe dozoru, ktorý vám za pár eur dá pečiatku, ale prakticky sa na stavbe neukáže, sú to vyhodené peniaze. Úlohou stavebného dozoru je sledovať, či bola stavba naozaj zhotovená podľa projektovej dokumentácie a či sú dodržané všetky technologické postupy. Stavebný dozor takisto dáva pozor na rozpočtové položky, ktoré by ste s obmedzenými znalosťami len ťažko ustriehli. So spoľahlivým odborníkom tak mnohonásobne ušetríte a, naopak, bez dôkladnej kontroly riskujete škodu v stovkách až tisíckach eur.

Čo je potrebné splniť k certifikácii triedy A0

Energetická trieda A0 (budovy s takmer nulovou spotrebou energie) bude pre rodinné domy povinná od 1. januára 2021. O nulový dom pôjde vtedy, ak ročne spotrebuje len minimum energie – do 5kWh/m2 úžitkovej plochy. To znamená, že výber, hrúbky aj teplotechnické vlastnosti materiálov sa musia prispôsobiť tomu, aby dom vo finále dosiahol požadované hodnoty energetickej náročnosti. V rámci certifikácie sa objekt posudzuje najmä podľa hodnoty globálneho ukazovateľa primárnej energie. Ide o množstvo energie potrebnej na splnenie všetkých energetických potrieb súvisiacich s užívaním a prevádzkou budovy, najmä energie potrebnej na vykurovanie a prípravu teplej vody, na chladenie a vetranie a na osvetlenie.